Az ELTE TáTK Közgazdaságtudományi Tanszékén végzett Kocsis Gábort szintén arról kérdeztük, miért választott külföldi mesterképzést. Szerinte a magyar képzéssel szemben a külföldi mesterképzés legnagyobb előnyét „a pezsgő kutatói élet…
Itthon vagy külföldön?
A NIOK Alapítvány Vitatér programjának következő beszélgetésére március 5-én kerül sor a Budapesti Corvinus Egyetemen. Az esemény társszervezője a Széchenyi István Szakkollégium. E havi témánk: Mitől jó az egyetem?…
Mit ér a diploma, ha miskolci?
A NIOK Alapítvány Vitatér programjának következő beszélgetésére május 15-én kerül sor a Miskolci Egyetemen. Az esemény társszervezői a miskolci AIESEC és a Hantos Elemér Szakkollégium. E havi témánk: Mit…
Interjúink szereplői kitalált személyek, ő is. Balázs műszaki menedzser szakon végzett Miskolcon, jelenleg saját vállalkozásában dolgozik, a miskolci képzést hasznosnak találta, bár elengedhetetlennek tartja a folyamatos önképzést külföldi szakirodalmak…
Interjúink szereplői kitalált személyek, ő is. Hanna 2013-ban vezetésszervezés szakon végzett a Miskolci Egyetemen, Borbálához képest ő egyáltalán nem lelkesedik a Miskolci Egyetem képzéséért: „Sajnos nem tudom azt mondani,…
A Vitatér felsőoktatásról szóló sorozatának első témája a Széchenyi István Szakkollégium diákjai által megfogalmazott kérdés: A felsőoktatásban való részvételhez mindenkinek joga van, vagy privilégium? A szakkollégistákkal megkezdett beszélgetést Tóth…
Interjúink szereplői kitalált személyek, ő is. István műszaki menedzser szakon végzett 2008-ban, jelenleg HR-fejlesztéssel foglalkozik. Szerinte egy egyetem minősége egyszerre múlik az adott intézményen és az egyénen: „annál többet…
Jövőnk a tét!
A Szabad oktatásért! elnevezésű tűntetésen jártunk, ahol azt kérdeztük a résztvevőktől, hogy itthon vagy külföldön tanulnának-e tovább. Beszélgető partnereink többsége külföldön képzeli el jövőjét. Ti hogy látjátok, ti is…
Interjúink szereplői kitalált személyek, ő is. Borbála minőségbiztosítási- és logisztikai mérnök szakon végzett a Miskolci Egyetemen, jelenleg külföldön végzi szakmai gyakorlati idejét. Őt olvasva, az ember nem akar más…
A 21. század végtelenül összekapcsolt világában akarva-akaratlanul felmerül a kérdés hallgatóban, pedagógusban, vállalkozóban vagy éppen HR-esben, hogy a magyar egyetemek hogyan viszonyulnak a fiatalok külföldi opcióihoz, hogy hol van…
Most következő cikkünk írója egy olyan kezdeményezést mutat be, amelynek Magyarországon nincs képviselője, ezért a cikk fordítását közöljük. Az eredeti írás itt olvasható. A felelős hulladék felhasználásért és a…
Mindannyian politikusok vagyunk
Udvarhelyi Éva Tessza írása következik. Hozzászólásomban nem a civil és álcivil közötti különbségről vagy hasonlóságról szeretnék beszélni, hanem inkább arról, hogy mit is jelent a „politika” a „civilek” szemszögéből….
LEGUTÓBBI HOZZÁSZÓLÁSOK